SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockerskål på fot 3832137
nr 383 2137
Sockerskål på fot
nysilver, 1800-tal, höjd: 32
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 24 oktober 2005
kl 16:30:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.